Zoznam aktuálnych projektov , do ktorých je škola zapojená:

1. Národný projekt „Moderné vzdelávanie – digitálne vzdelávanie pre všeobecno-vzdelávacie predmety". Jeho strategickým cieľom je obsahová prestavba vzdelávania na základných a stredných školách s využitím inovatívnych foriem a metód výučby.

Trvanie projektu: od 13.12.2013 do 30.11.2015
Osoba zodpovedná za projekt: Ing. Eva Gurová, PaedDr. Miloš Ivanko

Podrobnjšie informácie o projekte.

2. Národný projekt „Projekt E – elektronické testovanie". Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania.
Viac o projekte je tu.

Trvanie projektu: od 25.06.2013 do 30.11.2015

Osoba zodpovedná za projekt: Mgr. Milada Bučková, PaedDr. Miloš Ivanko

Informačný BULLETIN č. 1
Informačný BULLETIN č. 2
Informačný BULLETIN č. 3
Informačný BULLETIN č. 4
Informačný BULLETIN č. 5
Informačný BULLETIN - Učiteľské testovanie

3.  Národný projekt –„DIELNE
„Podpora profesijnej orientácie žiakov základnej školy na odborné vzdelávanie a prípravu prostredníctvom rozvoja polytechnickej výchovy zameranej na rozvoj pracovných zručností a práca s talentami.“

Trvanie projektu: od 12.11.2013 do 31.10.2015

Osoba zodpovedná za projekt: Ing. Eva Gurová, učitelia BIO, CHEM, FYZ, TECH.

podpora_profesijnej_orientacie_nahlad.jpg

4. Národný projekt -"Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno-patologických javov v školskom prostredí“, ktorého  gestorom je Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie.

Trvanie projektu: od 10.12.2013 do 31.10.2015

Osoba zodpovedná za projekt: Ing. Eva Gurová, Mgr. Danka CHrastinová

5. Národný projekt „Aktivizujúce metódy vo výchove (AMV)“. Jeho cieľom je skvalitnenie vzdelávania pedagogických a odborných zamestnancov v oblasti výchovy, pričom sa  špecializuje na profesionálne zvládnutie využívania aktivizujúcich metód vo výchove nielen v reálnom prostredí, ale i v spojení s novými informačnými technológiami.

Trvanie projektu: jún 2013 – november 2015

Osoba zodpovedná za projekt: Mgr. Elena Jahodjarová

aktivizujuce_metody_nahlad.jpg

6. Národný projekt „Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva“ (EVS RŠ).
Cieľ: Využívanie digitálneho vzdelávacieho obsahu (DVO), t.j. kvalitne spracovaného multimediálneho obsahu, poskytovaného prostredníctvom moderných zariadení a periférií ako sú dotykové tablety a interaktívne tabule, ktoré zapájajú širšie spektrum senzorických funkcií jednotlivca. Atraktívna forma výučby využitím nástrojov a pomôcok DVO poskytuje možnosti efektívnejšej výučby (názornosť, prepojenosť praktického života s teoretickými poznatkami, a pod.).
V rámci národného projektu EVS RŠ bude vytvorený informačný systém Elektronické služby vzdelávacieho systému regionálneho školstva (ESVSRŠ), ktorý zabezpečí elektronickú podporu procesov zameraných na tvorbu a sprístupňovanie Školského vzdelávacieho programu (ŠkVP).

Osoba zodpovedná za projekt: Mgr. Elena Jahodjarová (MŠ), PaedDr. Miloš Ivanko (ZŠ)

Mame radi Slovensko