logo_projekt.png
Spolu sa hrajme a rosť majme
- revitalizácia detského ihriska

Cieľ projektu:
grantový program, ktorého cieľom je pomôcť životnému prostrediu v mestách s dôrazom na aktívne zapojenie komunity a trvalo udržateľný rozvoj životného prostredia

Garant projektu: Nadácia TESCO pre zdravšie mestá 2012 v Nadácii Pontis

Termín schválenia: 19.02.2013

Osoba zodpovedná za projekt: Mgr. Elena Jahodjarová

Sadenie stromčekov
sadenie_stromcekov_nahlad.jpg Najviac sme sa však tešili a zároveň aj pripravovali na akciu: Sadenie stromčekov, ktorá sa uskutočnila za výborného počasia a ešte lepšej nálady dňa  30.04.2013, keď sa v spolupráci detí materskej školy, ich učiteliek , pani upratovačky, pani ekonómky , niekoľkých obetavých rodičov, žiakov základnej školy aj so svojou pani riaditeľkou, zamestnankýň Tesca   v rámci svojich dobrovoľníckych aktivít  a predovšetkým pracovníkov  Chránenej krajinnej oblasti Kysúc, podarilo vysadiť vyše  50 stromčekov. Srdečné slová vďaky patria všetkým, ktorí prišli, odviedli kus práce s vedomím, že stromčeky budú slúžiť na zachytenie prachu a hluku z frekventovanej cestnej komunikácie, aby sa deti z materskej školy mohli v  školskej záhrade  zdravšie a bezpečnejšie hrať. Deti z našej materskej školy mali naozaj úžasný deň. Celé ráno boli vzrušené a živo diskutovali o tom, čo sa to vlastne v našej záhrade bude diať. Rodičia so svojimi deťmi pravdepodobne tiež získali zážitok na celý život. Po rokoch si budú môcť prísť  zaspomínať na tento čas pod strom, ktorý zasadili kedysi spoločne.  Zasadilo sa však nielen tých 50 stromčekov, ale aj semienko spolupatričnosti ľudí, ktorých spojila dobrá vec. Vďaka všetkým za dobre vykonanú prácu a za radosť, ktorú sme si vzájomne darovali.

Obratná veverička
skautsky_den_nahlad.jpg A je to tu..... S príchodom príjemného jarného  počasia  sa mohol konečne začať realizovať v našej škole projekt: Spolu sa hrajme  a radosť  majme, ktorý sme získali z Nadačného fondu TESCO  pre zdravé mestá v Nadácií Pontis.  Jeho prvou akciou bola pohybová aktivita učiteliek s deťmi s názvom:  Obratná veverička, ktorej  ďalšie pokračovanie bude v máji a septembri.  Pani učiteľky pripravili pre deti  veľa nových hier o tom, ako žiť spoločne v kamarátstve so všetkým, čo pekné nás na svete obklopuje. Deti sa  naučili hľadať poklad, ale aj veveričku, ktorá sa s nimi chcela hrať na naháňačku. Hrali sa veľa nových hier o tom, ako žiť spoločne v kamarátstve so všetkým, čo pekné nás na svete obklopuje.